Kohout Engineering
CZ EN

ECA jednotka  e-dison

Jednotka e-dison je kompaktní a bezpečné zařízení pro výrobu elektrochemicky aktivovaných roztoků e-dison+e-dison– .

Inovační ekologická technologie elektrochemické aktivace vody pracuje na principu membránové elektrolýzy. K výrobě aktivovaných roztoků je používán pouze vodný roztok kuchyňské soli (NaCl) a elektrická energie. Žádné další chemické látky do procesu nevstupují.

Produktem elektrolýzy je směs velmi účinných oxidantů: volného chlóru, ozónu, peroxidu vodíku a kyslíku. Tyto látky s vysokým Redox potenciálem spolehlivě ničí bakterie, viry a veškeré zárodky plísní.

Přestože jsou elektrochemicky aktivované roztoky e-dison vysoce účinné, neobsahují nebezpečné látky a jsou šetrné k životnímu prostředí. Pro své výjimečné vlastnosti nachází roztoky e-dison uplatnění v celé řadě aplikací v zemědělství, potravinářských provozech, při desinfekci pitné a TUV vody a jiné.

Jednotka e-dison je konstruována jako modulární stavebnice, kde každý modul obsahuje vlastní elektrochemický reaktor a samostatnou řídicí jednotku. Moduly jsou umístěny ve společné skříni se společným přívodem elektrického proudu a napájecí vody a společným výstupem produktů. Skříň je dodávána ve dvou velikostech podle požadovaného výkonu pro osazení až třemi nebo až šesti moduly.